Nasza oferta

 

Darmowa dostawa
Darmowa dostawa (KURIER InPost) już od 250,00 zł.

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.

Witamina K2

WITAMINY K2 MK-7 FORTE + D3

WITAMINY K2 MK-7 FORTE + D3
WITAMINY K2 MK-7 FORTE + D3

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 24 godziny

Cena: 75,00 zł
szt.

Witamina K2

Witamina K2 - suplementy diety

Witamina K2 to nie pojedynczy związek chemiczny, lecz grupa związków, które się na nią składają. Określane są skrótem MK-n, gdzie n odpowiada liczbie nienasyconych reszt izoprenoidowych przy węglu C3.

Przyjmowanie witaminy K2 może skutecznie zahamować rozwój osteoporozy. Ponadto związek bierze udział w procesie krzepnięcia krwi, zapobiega zwapnieniom płytek miażdżycowych. Działanie witaminy K2 jest uważane za równorzędne z witaminą D.

Aby zachować zdrowe kości nie wystarczy juz tylko przyjmowanie i uzupełnianie witaminy D3. Potrzebna jest także witamina K2, która działa podobnie do tej, która uznawana jest za witaminę słońca. Właściwie to witamina K2 pełni ważniejszą rolę, ponieważ od niej zależy funkcjonowanie osteokalcyny - białka które, jest odpowiedzialne za tworzenie kości. Przy niedoborze witaminy K2 dochodzi do zmniejszenia masy kostnej, co prowadzi do rozwoju osteoporozy. Co więcej, brak witaminy K2 może doprowadzić do krwawień np.: dziąseł, problemów z gojeniem się ran oraz trudnością w mineralizacji kości.

Witamina K2 - preparaty

W sklepie internetowym swisspharma.pl znajduje się produkt o nazwie WITAMINY K2 MK-7 +D3. Preparat zawiera wyłącznie 100% naturalny skład o najwyższej bioaktywności. Już jedna kapsułka dzienne uzupełnia zapotrzebowanie na tę witaminę. Warto jednak pamiętać, że związek ten jest rozpuszczalny w tłuszczach, dlatego zaleca się spożywanie posiłku z niewielką ilością tłuszczów. Aby stosowanie suplementów przyniosło oczekiwane rezultaty należy dostosować się do zaleceń producenta. Nie można stosować produktu, gdy występuje nadwrażliwość na którykolwiek ze składników suplementu diety.

Na niedobór witaminy K2 najczęściej narażone są osoby w podeszłym wieku, te, które leczą się antybiotykami lub cierpią na przewlekłe biegunki. Do tej grupy należą także ci, którzy mają zaburzenia jelitowe oraz chorują na celiakię, przetokę żółciową czy inne schorzenia układu pokarmowego. Najczęstsze objawy niedoboru to: samoistne krwawienie, wylew krwi do narządów wewnętrznych, skaza krwotoczna, wydłużony okres krzepnięcia krwi, przedłużające się krwawienia menstruacyjne.

Zobacz również: Suplementy diety na menopauzę, na paznokcie, na stawy

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl